36'lık One Touch Kuluçka Makinesi

Stok Durumu: Stokta Yok
Paylaş

36'lık One Touch Kuluçka Makinesi

36 adet yumurta kapasitesine sahip olan kuluçka makinesi, hobi bahçeleri için tasarlanmış olan özel bir üründür. 36'lık kuluçka makinesi Ege Kuluçka firması tarafından satışı gerçekleştirilen otomatik bir ürün olarak sizlere sunulmuştur. Otomatik olmasından dolayı üreticiye herhangi bir sorumluluk yüklememesi ürünün tercih edilmesindeki en önemli faktörlerden biridir. Sadece tavuklar için değil, kuluçka dönemine yatan her canlı için kullanımı mümkün olan bir makinedir. 36'lık One Touch kuluçka makinesi 36 adet kapasiteli olup, kuluçka bitiminden sonra yenisine geçimi sağlanabilir. Kuluçka döneminde olan yumurtanın döllenmesi için gerekli olan ısı düzeyinin oluşturulması adına üretilmiş bir cihazdır.


36'lık Kuluçka Makinesi Ayarları
 

Kuluçka makinesinin tam otomatik olması üzerinde herhangi bir ısı ayarının yapılmasına gerek duymamanıza neden olur. Kuluçkanın döllenmesi için gereken ısı makine tarafından ayarlanır. 36'lık kuluçka makinesi nem ayarı da yine cihaz tarafından ayarlanan bir etmendir. Ancak nem derecesinin ideal kıvama gelebilmesi için günde iki kere olmak üzere, makine kullanıcısı tarafından cihaza su dökülmesi gerekir. Döllenecek olan yumurtanın her tarafınım makineden çıkan ısıdan eşit bir şekilde yararlanabilmesi için 90 dakikada bir çevrilmesi gerekir. Ayarlama işlemi yapılırken çevirme faktörü büyük bir önem kazanır. Çevirme işlemi de cihaz tarafından yapılarak manuel kullanımın önüne geçilmiştir.


36'lık Kuluçka Makinesi Kullanımı

 

36'lık kuluçka makinesinin kullanımını yapabilmek için cihaz üzerinde yer alan parametreleri iyi bir şekilde okuyabilmek gerekir. Tamamen otomatik olan 36'lık kuluçka makinesinde iki adet dijital gösterge bulunur. Bu göstergelerden ilki yumurtalara verilen ısı derecesini, ikincisi ise nem derecesini gösterir. Döllenme faaliyetlerinin ideal seviyede olması için cihazı kullanacak olan kişinin göstergeleri takip etmesi gerekir. Yumurtaların her 90 dakikada bir çevrilmesi esnasında makinede yer alan sıcaklık değeri 37.8 derece, nem değeri ise %45 ile %55 arasında olmalıdır. Bu değerlere dikkat edilerek makinenin kullanımı yapılabilir. 36'lık kuluçka makinesi fiyatı Ege Kuluçka firması tarafından sizlere uygun fiyat garantisi ile sunulur. Tamamen otomatik bir makine olmasından dolayı kullanıcısına büyük bir avantaj sağlar. Bu nedenle de manuel kullanıma göre fiyatı daha yüksektir.
Çok İyi (1)
% 100
İyi (0)
% 0
İdare Eder (0)
% 0
Kötü (0)
% 0
Çok Kötü (0)
% 0
5,0 Puan
1 kişi puan verdi

Yorum Yapın

Yorum yapabilmek ve puan verebilmek için GİRİŞ yapmanız gerekiyor.

Yorumlar

Ege Kuluçka
8.2.2021

Bu ürüne daha önce hiç puan verilmedi. İlk Puanı siz verin!

36'lık Kuluçka Makinesi Tüm Kanatlılara Uyumlu Mu?

Evet, sadece tavuk değil var olan bir çok kümes hayvanını bu makineyi kullanarak üretebilirsiniz. 

36'lık One Touch Kuluçka Makinesinde üretim yapabileceğiniz kanatlı türleri; 

  • Tavuk
  • Kaz
  • Ördek
  • Hindi
  • Bıldırcın
  • Deve Kuşu Yumurtası

 

36'lık Kuluçka Makinesi Tam Otomatik mi?
Evet, teorik olarak tam otomatik çalışmaktadır. Çevirme ve ısıtma işlemlerini içerisinde sahip olduğu düzenek sayesinde yerine getirmektedir. Yalnızca nemlendirme işlemi için ihtiyacı olan suyu dışarıdan manuel ilave etmeniz gerekmektedir. Otomatik su ilavesi için çeşitli yöntemler mevcuttur. Bu yöntemlerde en popüleri serum sistemidir. 
Civciv Çıkım Oranı Yüzde Kaç?
Hobi kuluçka makinelerinin çıkım oranları makinenin kullanımına göre değişmektedir. Tüm yumurtalarınızın sağlıklı ve dolu çıktığını varsayarsak yaptığımız gözlemlere göre %90'ın üzerinde çıkım başarısı yakalanmaktadır.
Akü ile Çalışıyor mu?
Evet, 36'lık One Touch Kuluçka Makinesi, elektrik kesintilerinde akü ile çalışmaya devam etmektedir. Aküyü dışarıdan temin etmeniz gerekir. Aynı anda akü ve elektrik kablosuna bağlı kalmamalıdır. Cihazın anakartını yakmanıza sebep olabilir.